Zlepšený výkon ve druhém poločase na body nestačil!

TJ Sušice – FK Okula Nýrsko 1:2
branky: 56. Imrich Varga – 14. Andrei Antonovics, 69. Jiří Kopřiva

Sestava: Gill – Hubáček Pavel, Kodýdek, Skuhra, Hubáček Patrik – Hájek, Králík, Klíma, Čanecký – Vašák- Varga
Náhradníci: Hrubec, Farták, Blažek

První kolo jarní části sezony přivedlo proti sobě dva známé soupeře. Náš tým si na Nýrsko věřil a doufal, že touha po třech bodech podpořená kvalitním výkonem bude klíčem k úspěchu. První poločas však A-tým nedokázal tyto předpoklady naplnit. Do šancí se dostával jen výjimečně a hosté se díky svému dynamickému mužstvu s rychlými kraji dostávali do více šancí. A hned z první velké šance se dokázali prosadit. Po nákopu za obranu utekl našim stoperům Antonovics, přehodil Gilla a Nýrsko šlo do vedení 0:1.
Ve druhé půli se kluci zvedli a začali svého soupeře mačkat. V 56. minutě se dostal k míči ve středu hřiště útočník Imrich Varga, připravil si balon a poslal ho přesnou ranou k levé tyči a k velké radosti domácího publika vyrovnal stav utkání na 1:1.
Poté se naši hráči trochu zatáhli a čekali, co vymyslí soupeř. 20 minut před koncem se hosté prosadili po druhé ze sporné situace, kdy se hráči dožadovali odpískání ofsajdu, ale praporek pomezního rozhodčího zůstal dole, a tak hosté podruhé v zápase vedli 1:2.
Kluci samozřejmě nechtěli doma prohrát, proto se vrhli za vyrovnávací brankou! Do vápna začali posílat větší počet balonů a doufali, že se z nějaké skrumáže prosadí. Bohužel to nevyšlo, takže si hosté odvezli z našeho stadionu všechny body. I přesto nemusí naši hráči věšet hlavy. Pokud nastoupí do dalšího zápasu na Rapidu, tak jako ve 2. poločase s Nýrskem, neměli by se z Rapidu vracet s prázdnou!

Ohlasy po utkání: Tomáš Klíma – kapitán TJ Sušice Přístup k utkání nebyl úplně špatný, bohužel jsme se první půlku báli hrát a nevypracovali jsme si žádné šance. Druhá půlka lepší, větší bojovnost díky které jsme vyrovnali, ale spoustu chyb a špatné obsazování hráčů, což znamenalo obdržení druhého gólů a prohraný zápas. Nicméně rozdíl v individuální kvalitě poměrně velký, máme dost co zlepšovat.